Aktivity - výlety

Letní aktivity

V okolí  najdete velmi dobré podmínky pro celou řadu aktivit. Na své si jistě přijdou vyznavači cykloturistiky a turistiky.

Broumovský výběžek je vyhledávaným místem vyznavačů cykloturistiky. Zdejší cyklotrasy vedou nádhernou krajinou a uspokojí každého cyklistu. Například část Javořích hor v okolí penzionu Diana lze přejet po modře značené cyklotrase (27km). Některé další zajímavé cyklotrasy z celé oblasti Broumovska najdete ZDE.

https://bikeresort.broumovsko.cz/cyklotrasy-broumovska

Krajina Broumovska je protkána hustou sítí turistických stezek pro pěší výlety různé náročnosti. Síť těchto stezek propojuje všechna pozoruhodná místa tohoto regionu. Dobře značené turistické trasy nabízejí výlety jak pro "trénované a náročnější" turisty, tak výlety nenáročné, určené pro rodiny s dětmi či seniory. Zajímavé turistické trasy naleznete ZDE.

https://www.broumovsko.cz/turistikaZimní aktivity

Penzion se nachází v oblíbeném lyžařském středisku Janovičky, které leží pod hřebenem Javořích hor. Poloha penzionu je zárukou čistého a klidného prostředí vhodného k zimní rekreaci pro rodiny, jednotlivce i větší skupiny. 

 

Ve vzdálenosti pouhých 100 metrů od našeho penzionu jsou lyžařské vleky, které Vás vynesou na sjezdovky, určené pro začátečníky i pokročilé.

Lyžařský areál Janovičky také provozuje večerní lyžování na osvětlených tratích. Vyznavači běžek zde najdou lehčí i náročnější běžecké tratě včetně krásných turistických cest pro "lyžování ve stopě."


Mezi jedinečné zimní zážitky, které nikde jinde nenajdete patří bezesporu návštěva zasněženého skalního města, neboť správci Adršpašských skal umožňují jejich návštěvu i v zimním období.


Na nejvyšším vrcholu Javořích hor, Ruprechtickém Špičáku (880 m. n. m.), je vybudována rozhledna poskytující výhled do Broumovské kotliny, na protější hřeben Broumovských stěn, Hejšovinu (Szczeliniec), Bor, Ostaš, Orlické hory, Turov nebo masiv Adršpašsko-teplických skal. Za dobré viditelnosti lze dohlédnout i na Vraní hory, Rýchory nebo Krkonoše.